Aleksander Całkosiński

Aleksander Całkosiński

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, obecnie w trakcie specjalizacji w dziedzinie psychiatrii. Ukończyłem staże zagraniczne m.in. w: Klinikum für Psychosomatische Medizin und Psychotherapie in Bad Aussee (Austria), Klinik für Psychiatrie und Psychotherapie Charité Universitätsmedizin in Berlin (Niemcy) oraz Fachkrankenhaus für Psychiatrie in Osnabrück (Niemcy).

Uczęszczam na liczne konferencje naukowe. Celem leczenia zgodnie z najnowszymi standardami uczestniczę w licznych konferencjach w Polsce jak i międzynarodowych, w tym European Psychiatric Association Congress. Zajmuje się leczeniem osób dorosłych z zaburzeniami depresyjnymi, zaburzeniami nerwicowymi, chorobą afektywną dwubiegunową, ADHD, objawami psychotycznymi, zaburzeniami snu, odżywania oraz pacjentów uzależnionymi od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych.

Posiadając obszerne doświadczenie w pracy w Podstawowej Opiece Zdrowotnej z pacjentami obciążonymi somatycznie zwracam szczególną uwagę na wpływ chorób przewlekłych na stan psychiczny i optymalizację leczenia współwystępujących jednostek chorobowych. W mojej praktyce stawiam na indywidualne podejście do pacjenta, zwracając uwagę na jego potrzeby oraz aspekty biologiczne, jak i psychospołeczne.

Staram się stworzyć atmosferę zaufania, która jest niezbędna dla efektywnej terapii. Ważne jest dla mnie, aby pacjenci czuli się komfortowo i bezpiecznie podczas wizyt. Dążę do tego, aby wspólnie z pacjentem opracować spersonalizowany plan leczenia, uwzględniając jego cele i oczekiwania.