Krystian Romaszko

Krystian Romaszko

Obecnie pracuję w Oddziale Psychiatrycznym Zamkniętym z Pododdziałem Detoksykacji Milickiego Centrum Medycznego. Ukończyłem Uniwersytet Medyczny w Łodzi, odbyłem staż w Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Jestem autorem prac naukowych, które zostały wielokrotnie wyróżnione na konferencjach naukowych. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, a także realizuje studia podyplomowe z seksuologii klinicznej. W celu podnoszenia swoich kompetencji uczestniczę w konferencjach naukowych i szkoleniach zarówno polskich jak i zagranicznych.

Drodzy pacjenci, kilka słów o tym czym kieruje się w codziennej praktyce. Przede wszystkim stawiam na wywiad z pacjentem, na temat emocji, życia, przeszłości, to pozwala ukierunkować terapie na najbardziej skuteczną, dobrać właściwy lek lub po prostu go nie podać, jeśli nie jest to niezbędne, wykonać dodatkowe testy psychologiczne czy skierować na psychoterapie. Ponadto wykorzystuje doświadczenie z pracy jako lekarz pierwszego kontaktu, aby nie dopuszczać do interakcji leków, nie podawać ich zbyt dużo i minimalizować ewentualne działania niepożądane. Wykorzystuje nową wiedzę medyczną, reaguje na wyniki badań naukowych, nie boje się nowych rozwiązań, staram się zmieniać odbiór dziedziny psychiatrii jako tej mniej stygmatyzowanej. Podczas wizyty panuje dobra atmosfera, poczują się Państwo swobodnie i bezpiecznie.

Moje zainteresowania kliniczne to między innymi zaburzenia nastroju, takie jak depresja i zaburzenia afektywne dwubiegunowe, zaburzenia lękowe (nerwice), zaburzenia osobowości, schizofrenia, zaburzenia neurorozwojowe: ADD/ADHD oraz spektrum autyzmu, a także współchorobowość zaburzeń psychicznych ze schorzeniami neurologicznymi lub internistycznymi (np. cukrzyca, choroby serca, wątroby, nowotwory).

Prywatnie interesuję się kolarstwem szosowym, historią szeroko pojętą, krajoznawstwem i innymi dziedzinami medycyny. Pacjentów przyjmuję w gabinecie, a także w formie telewizyty, wideokonsultacji lub rozmowy telefonicznej. Połączenia możliwe przez znanylekarz, telefon, Whatsapp, Skype.