Małgorzata Rączka

Małgorzata Rączka

Jestem psychologiem, ukończyłam pięcioletnie studia magisterskie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz podyplomowe studia w zakresie Psychologii kryzysu i interwencji kryzysowej oraz Psychosomatyki i Somatopsychologii na wyżej wymienionej uczelni. Jestem również psychoterapeutą w trakcie szkolenia, pracując w nurcie integracyjnym. Obecnie realizuję 4-letni kurs psychoterapii we Wrocławskiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii.

Nieustannie staram się poszerzać swoją wiedzę i kompetencje biorąc udział w dodatkowych kursach i szkoleniach z zakresu udzielania profesjonalnej pomocy. Doświadczenie zawodowe zdobywałam jako psycholog w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, a obecnie pracując w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. Pracowałam również w Warszawskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej, udzielając wsparcia osobom w kryzysie. Moje wykształcenie oraz odbyte szkolenia umożliwiły mi zdobycie narzędzi, które pozwalają mi spojrzeć na wyzwania Klientów w sposób holistyczny i wszechstronny.

Specjalizuje się w pracy z osobami cierpiącymi na zaburzenia lękowe, wahania nastroju czy zmagającymi się z trudnościami w obszarze relacji z innymi. Wspieram Klientów, którzy znaleźli się w kryzysie, mają trudności adaptacyjne, doświadczają skutków zaniżonego poczucia własnej wartości. Szczególnie bliska jest mi problematyka nadmiernego obciążenia stresem i zagadnień z zakresu psychosomatyki.

W wolnym czasie lubię pogłębiać swoje zainteresowania: podróżować na dwóch kółkach – motocyklem, odkrywając nieznane; spędzając czas z bliskimi, czytając książki i odnajdując siebie z dala od zgiełku miasta. Próbując żyć świadomie i czerpiąc satysfakcję z każdego – pojedynczego dnia.